Серед гір і лісів Закарпаття затишно розташувався чудовий і відомий курорт — Міжгір’я. Це чудовий куточок природи, в якому розташована маса мінеральних джерел з їх цілющими властивостями, кришталево чисті озера, оточені величними багатовіковими деревами і чудові гори, які таять в собі безліч таємниць. Міжгір’я — відмінне місце для проведення, як тривалої відпустки, так і декількох днів. Особливо Міжгір’я славиться своїми мінеральними джерелами, яких на його території близько п’ятдесяти. Вони зроблять відпочинок не тільки приємним, але і корисним, дозволять зміцнити своє здоров’я і поліпшити настрій. Серед найвідоміших джерел мінеральних вод знаходяться джерела: Соймівське , Келечинске, Вучківське, Верхньобистрянске і Колочавське .
Соймівська мінеральна вода, мабуть, найпопулярніша. Її цілющим властивостям немає рівних. На базі цього мінерального джерела побудований санаторій Верховина. Ще у вісімнадцятому столітті люди знали про неймовірні лікувальні властивості мінеральної води Сойми, а століттям пізніше вона отримали широку популярність. Довгі роки люди їхали в Карпати, прагнучи випробувати цілющу воду, насолодитися незайманою природою і відпочити як тілом, так і душею.
Залежно від хімічних властивостей мінеральної води, у Міжгір’ї представлені як вуглекислі води « Буркути » , так і хлоридно- гідрокарбонатні « Єсентуки — 17 » — дуже популярні на території пострадянського простору і володіють неймовірними цілющими властивостями.
Мінеральна вода Соймівська відноситься до різновиду натрієво- кальцієвих вод групи вуглекислих гідрокарбонатно- хлоридних вод. Вона рекомендується до застосування для профілактики і при наявності захворювань органів травної та кровоносної систем, захворюваннях верхніх дихальних шляхів, а також при збоях в обміні речовин.
Мінеральна вода Келечинського джерела — з розряду натрієво- кальцієвих середньої мінералізації групи хлоридно- гідрокарбонатних вод. Сприяє лікуванню і профілактиці захворювань крові та кровотворних органів.
Потрібно відзначити, що тільки заради мінеральних джерел люди вже готові відправитися в курортний район Закарпаття — Міжгір’я. На базі цих джерел побудовані відмінні санаторії та готелі, які надають своїм клієнтам повний спектр послуг, починаючи від простого відпочинку, і закінчуючи оздоровчими процедурами та лікувальними масажами.
|